Anasayfa / Haberler / Genel / Gençliğin Günü: 19 Mayıs!

Gençliğin Günü: 19 Mayıs!

19 Mayıs Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 104. yılında Uşak’ta coşku ile kutlandı. Valilik önünde çelenk bırakılarak başlayan tören Uşak Merkez Spor Salonu’nda devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir açılış konuşmasını yaptı. Özdemir’in konuşmasının ardından İl Spor Müdürlüğü’nün öncülüğünde hazırlanan gösteriler sunuldu.

Antrenörlerden Hilmi Yılmaz Eşliğinde senkronize jimnastik gösterisi yapıldı. Gösterilerin devamında antrenör Mustafa Deniz Uncu eşliğinde hazırlanan karate grubu gösterileri sunuldu. Protokol ve izleyicilerin beğenisini toplayan gösteri ise Ayşegül Tunç ve Cem Tunç’un hazırladığı jimnastik bale grubu gösterileri oldu. Beraberinde tekvando grubu antrenörleri Kadriye Berber ve Cemil Türk öncülüğünde gösterilerini, büyük bir coşku ile izleyicilere sundular. Uşak Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi antrenörü Erkan Efe Günay ile birlikte yaptıkları gösteri ardından program ulusal müsabakalarda dereceye giren sporculara protokol tarafından ödüller verilerek son buldu.

Haber: Alime Nur Turan
Fotoğraf: Zilan Bora

Göz Atın...

Uşak’ta YKS Maratonu

Üniversite hayali kuranların ter dökeceği yükseköğretim kurumları sınavının ilk oturumu bugün yapıldı. üç milyondan fazla aday yine hayatlarını etkileyecek sınava girdi. Adaylar 2 saat 45 dakika süren sınavda bütün birikimlerini ortaya koyarken aileler de okul bahçelerinde sınava giren yakınlarının çıkmalarını bekledi.  Sınav sonunda GiTMEDYA’ya konuşan adaylar en çok Türkçe sorularında zorlandıklarını dile getirdi.