Anasayfa / Haberler / Gençler Potada Dağıldı

Gençler Potada Dağıldı

Basketbol Gençler Ligi’nde bu hafta Muratbey Uşak Gelişim evinde Pınar Karşıyaka Gelişim’i ağırladı. Saat 15:00’da başlayan mücadeleye galibiyet ümidiyle sahaya çıkan Muratbey Uşak gençleri rakibi karşısında etkili bir oyun sergileyemedi ve sahadan 64-94 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde karşılıklı basket atışları görünürken Muratbey Uşak Gelişim ilk 5 dakikayı 10-8’lik bir skorla önde bitirdi. İlk çeyreğin kalan bölümünde oyunun hakimiyetini eline alan Pınar Karşıyaka Gelişim, basket atışlarıyla Uşak karşısında sayı ve sayılar bulmaya başladı. Hakimiyeti elinden bırakmayan Karşıyaka aldığı sayılarla skoru 16-24’e getirerek 6 sayı farkla ilk çeyreği kapattı. İkinci çeyreğe hızlı başlayan taraf yine Pınar Karşıyaka oldu. Basket atışlarıyla ev sahibini boğan Karşıyaka, ikinci çeyreğin ilk 5 dakikasını 24-33’lük skorla kapatarak farkı 9’a çıkarttı. Atışlarına hız kesmeden devam eden konuk ekip ikinci çeyreği, skoru 33-46’ya getirerek  13 farkla kapattı.

İkinci yarıda biraz toparlanan Muratbey Uşak Gelişim rakibi karşısında basket atışları bularak skoru 43-50’ye getirdi. Farkı 7’ye kadar düşürdü. Oyundan tekrardan düşen Uşak, rakibinin basketlerine engel olamayarak üçüncü çeyreği 17 sayı farkla, 52-69 geride bitirdi. Son çeyrekte yine etkili olamayan Muratbey Uşak Gelişim rakibinin basket atışlarına çok fazla karşılık veremedi. Maç  30 sayı farkla, 64-94 Pınar Karşıyaka Gelişim üstünlüğü ile tamamlandı.

Haber ve Fotoğraf: Ferhat YİYİT

Göz Atın...

Büyük Zaferin Mimarlarını Minnet ile Anıyoruz

Kutlu vatan topraklarında bizlere tam 101 yıldır özgür ve egemen Türk milleti olarak yaşama fırsatı veren başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını ve emeği geçen herkesi GiTMEDYA olarak rahmet ve minnet ile anıyoruz.