Anasayfa / Haberler / Fikret Orman Uşak’ı Ziyaret Etti

Fikret Orman Uşak’ı Ziyaret EttiBeşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Uşak Beşiktaşlılar Derneği ve Kanyon Kolejinin ortaklaşa düzenlediği etkinlik kapsamında “Spor Kültürü” konulu panel ve Kartal Yuvası mağazası açılışı için Uşak’a geldi.

Sabah saatlerinde havalananına iniş yapan Başkan Orman, çoğu minik taraftarların oluşturduğu kalabalık tarafından çiçeklerle karşılandı. Miniklerin ve taraftarların sevgisini yanıtsız bırakmayan Orman, tek tek ilgi göstererek fotoğraflar çekildi.

Karşılamanın ardından uzun konvoy halinde yola çıkan Fikret Orman’ın ilk durağı Uşak’ın Ulubey ilçesinde, Sülümenli köyü sınırları içerisinde bulunan  Blaundus Antik Kenti oldu. Rehber ve taraftarlar eşliğinde gezisini gerçekleştiren Orman, bu anları çekmiş olduğu fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.  Gezisinin ikinci durağında yine Ulubey sınırları içerisinde bulunan dünyanın en uzun 2.kanyonu olan Büyük Uşak Kanyonlarını ziyaret etti.

Yapmış olduğu gezinin ardından panelini gerçekleştirmek üzere Kanyon Kolejine giden Fikret Orman, öğrenciler tarafında düzenlenmiş olan marşlı ve coşkulu bir etkinlikle karşılandı. Burada da miniklerin sevgisini karşılıksız bırakmayan Orman, çocuklara tek tek ilgi gösterdi.  Ardından Kanyon Koleji Dr. Hatice Karahan Kültür Merkezindeki yerini alan Orman gelen soruları yanıtladı.

Ülkemizin yetiştirdiğin en önemli yönetmenlerden Zeki Demirkubuz Beşiktaş sevgisini şöyle ifade etmiş.”Beşiktaş kaybettiğiniz kavuşamadığınız özlediğiniz ne varsa hepsinin özeti çektikleri izin çeteleri anlatamadıklarımızın ifadesidir.”Peki siz Beşiktaş’ı ve siyah beyazı nasıl ifade ederdiniz?

Bir defa büyüklerimiz yüzünden şanslı bir çocuktum. Benim babam  Beşiktaş yönetim kurulu üyesiydi bende Beşiktaş’ın eski büyükleri ile çok küçük yaşlarda beraber oldum. Onlarla beraber yetişme şansına sahiptim. Süleyman ağabeyler devamlı bizim evimizde olan insanlardı. Onların ortak değerleri şuydu bende çok kullanırım bu sözü” iyi bir insan olmadan iyi bir Beşiktaşlı olunmaz”

Uzun zamandır kullandığımız Beşiktaş duruşundan bahsediyoruz. Pek çok kişinin özellikle rakip taraftarın kabul ettiği şeyde Beşiktaş rakiplerine kıyasla iyi yönetiliyor. Ülkenin bütün zor şartlarına rağmen gelir kaynağı daha yüksek olduğu konuşuluyor buna sizin ticari zekanızın sihri de delebilir mi?

Netice itibariyle hayat ticaret güven  üzerine kurulu bir şeydir. Güvenin olmadığı bir yerde hiçbir şey olmaz. Eğer siz paylaştığınız ve iş yaptığınız insanlara bir güven veriyorsanız onlarla ilişkileriniz daha yüksek ve daha katılımcı ve daha karlı olur. Biz güvenilir bir yönetim ve güvenilir ilişkiler kurmakta gayret ediyoruz.

Kulüple yollarını bir şekilde ayrılmasını sağladığınız ya da engelleyemediğiniz futbolcular olduktan sonra keşke dediğiniz oldu mu? Varsa isim öğrenebilir miyiz?

Keşke almasaydım dediklerim oldu. Keşke zamanında alsaydım dediklerim de oldu. Taraftarlık bir duygusal ilişki. Her taraftar takımıyla sadece ve sadece duygusal bir ilişki kurar bu bir ticari ilişki değildir. Genel itibari ile taraftar duygularına göre hareket etmem. Arada ettiğimde oluyor ettiklerimin çoğunda da hata yapıyorum. Çünkü deminde söylediğim gibi taraftarlık duygusal bir bakış açısı onlar bir aşkla bakıyorlar ben ise mantıkla bakmak zorundayım. Yaptığımız her harekette iyi niyetle iyi olacağını düşünerek iyi araştırarak iyi bir şeyler yapma gayretindeyiz.

Beşiktaş’ın bütün ihtişamına gönül veren değil de başka renklere gönül veren başka birine kızlarınız gönül verse tepkiniz ne olurdu?

İyi insan olmak önemli, çok iyi olan Beşiktaşlılar var ama illaki Beşiktaşlı olmak her şeyde on numara olmak değildir. Karakter ayrı bir şey takım ayrı bir şey iyi insan olmak birbirini seven ilişkilerin olması daha tercih edeceğim bir şeydir yoksa takıma hiç bakmam.

Panelin ardından İsmet Paşa Caddesinde bulunan Kartal Yuvası mağazası açılışına giden Fikret Orman meşaleler ve tezahüratlarla karşılandı. Mağazanın açılışını gerçekleştiren Orman daha sonra tartarları kırmayarak teker teker fotoğraf çekilip Uşak’a veda etti.

Haber:  Berk Tunçer - Tunahan Özdemir  
Fotoğraf: Tunahan Özdemir

Göz Atın...

Uşak Üniversitesi’nde “Karabağ-Hocalı” Konferansı

Türkiye’nin en yakın komşu ve dost ülkelerinden Azerbaycan’a bağlı Karabağ Özerk Bölgesi’nde yaşanan son gelişmeler, …