Anasayfa / Haberler / Genel / Çanakkale Ruhu Hala Yaşıyor… (Video Klip)

Çanakkale Ruhu Hala Yaşıyor… (Video Klip)

Yıl 1914-1915. Yüz binlerce yiğidin, canın,  vatan evladının, gözünü kırpmadan, denizde ve karada düşmana karşı zorluklarla verdiği büyük mücadelenin, sayı ve donanımca eksiğe rağmen mertçe ve yılmadan yapılan o kanlı savaşın bugün 104. yılı. Gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına bütün vatan sevdalısının canı pahasına düşmana siper olduğu o kanlı bölge, Çanakkale. Bir kez daha tarihin yazıldığı, Türk’ün gücünün bir kez daha gösterildiği ve birlik beraberliğin var olduğu o çetin savaşta başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehit düşen vatan evlatlarımızı ve gazilerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.


G İ T M E D Y A öğrencileri Yusuf Yıldız, Berk Tunçer ve Tunahan Özdemir de işte bu anlamlı günü, Çanakkale Türküsü’nü Uşak’ta çekmiş oldukları klip ile GiTMEDYA adına yorumladılar. Tüm enstrümanlarını klibin yönetmeni Yusuf Yıldız’ın icra ettiği türkünün sözlerini ise, Uşak Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde okuyan öğrenci arkadaşları seslendirdi.

HABER: Berk TUNÇER

Göz Atın...

Cumhuriyetimizin 100. Yılı

Uşak'ta önceki senelerden çok daha kalabalık ve coşkulu geçen cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları gece yarısı olmadan sona erdi. Kutlamalara katılan duyarlı vatandaşlar ise cumhuriyet heyecanlarını GiTMEDYA ile paylaştı.