Anasayfa / Manşet / Aşigo Tek Golle Kazandı

Aşigo Tek Golle Kazandı

Uşak 1 Eylül Stadyumu’nda oynanan Bölgesel Amatör Lig(BAL) müsabakasında Utaş Uşakspor, evinde Sarayköy takımını ağırladı. Tempolu başlayan maçta iki takımda ilk on dakika pozisyonlara girdi ancak iki tarafta pozisyonları cömertçe harcadı. 11. dakikada sağ kanattan geliştirdiği atakta golü bulan Utaş Uşakspor’u öne geçiren golü Ebubekir kaydetti. Taraftarı önüne mutlak üç puan parolasıyla çıkan Utaş Uşakspor son dakikalarda kalesinde tehlikeli pozisyonlar yaşasa da maçı 1-0 bitirmeyi bildi ve üç puanın sahibi oldu.

Maçta gergin anların bir hayli fazla olması sebebiyle iki takımda zorunlu oyuncu değişiklikleri yaptı. Tartışmalı pozisyonların yaşandığı mücadelede sarı kartlar havada uçuştu. Özellikle deplasman takımı Sarayköysporlu futbolcuların sert müdahalelerine maruz kalan Utaş Uşaksporlu futbolcular bir süre sonra sinirlerine hakim olmakta zorlandı.

img_20752

Utaş Uşakspor bu galibiyetle dört maçlık kazanamama serisine son vererek puanını 9’a çıkarttı ve 6. Sıraya yükseldi. Sarayköyspor ise 5 puanda kalarak 10. Sıraya geriledi.

Stadyum: Uşak 1 Eylül Stadyumu

Hakemler: Mehmet Avcı(OH),Süleyman Özseçen(YH),Ömer Ulu(YH)- Isparta Bölgesi

Utaş Uşakspor: 1-Gökhan Konur,77-Levent Aktuğ,20-Hakkı Hakan-17-Atakan Alcan,88-Ömercan Aslan,24-Salih Kılavuz,61-Serhat Çakmak-26-Kerem Yılmaz,55-Recep Demir,58-Selçuk Yıldırım,11-İbrahim Kongur-41-Onur Türk,7-Ebubekir Eroğlu,9-Nwogbo

Sarayköyspor: 1-Gökhan Ünlü,17-Muhammet Emin Kuşkulu,5-Mehmet Emin Metinkaya-23-Asım Hoşkan,20-Mestan Gök,4-Burak Koca,35-Özgür Kulaoğlu,38-Gökhan Arslan-6-Ertuğrul Özenç,7-Berk Saraç,9-Kemal Bilal Türkoğlu,10-Mohamed Doumbia-42-Şevket Şahin,3-Orhan Değmeci

Sarı Kartlar: 77 Levent Aktuğ,35 Özgür Kulaoğlu,20-Mestan Gök,17-Mehmet Emin Kuşkulu,55-Recep Demir

Goller: 7-Ebubekir Eroğlu (11. Dakika)

Haber: Erman Baycan
Fotoğraflar: Emre Önal

Göz Atın...

Klasik Müziğin “Türk Ruhu”: Türk Marşı

Uşak Üniversitesi  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Görsel İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü Radyo ve Televizyon Programcılığı programı 2020-2021 yılı mezunlarından Hamide Bayram, RTV atölyesinde Wolfgang Amadeus Mozart'ın bestelediği Rondo Alla Turca isimli Türk Marşını GiTMEDYA öğrencilerine yaptığı sunum ile anlattı.