Anasayfa / Manşet / Aşigo Avrupa’da Vites Yükseltti

Aşigo Avrupa’da Vites Yükseltti

Uşak temsilcisi Muratbey Uşak Sportif FIBA Avrupa Şampiyonlar liginde ilk galibiyetini Uşak Üniversitesi Spor Salonu’nda dolu tribünler önünde Letonya temsilcisi Ventspils karşısında elde etti. Maça iyi başlayan temsilcimiz Muratbey Uşak Sportif artarda Shaquielle O’neal MCKissic’in üç sayılık atışlarıyla farkı beş sayı kadar açtı. Ancak Ventspils toparlanarak önce farkı kapattı, daha sonra Zakis ve Mbodj’un sayılarıyla öne geçti ve ilk periyotu 19-23 önde kapattı.

İkinci periyota hızlı giren Muratbey Uşak Sportif, Roland Freimanis ve Shaquielle O’neal MCKissic ile bulduğu sayılarla farkı kapattı. Rakibinin hücumlarını başarılı müdahalelerle durduran temsilcimiz Muratbey Uşak Sportif ilk yarıyı 48-44 önde kapatarak soyunma odasına gitti.

Üçüncü periyotta Letonya temsilcisi mücadeleye tempolu başladı. Bulduğu sayılarla dört sayılık farkı kapatan Ventspils, üçüncü periyotta 17 sayı buldu. Bu periyotta Muratbey Uşak Sportif rakibine oranla daha çok hücum etmesine rağmen, sadece 9 sayı üretebildi. Üçüncü periyot 61-57 deplasman ekibinin üstünlüğü ile sona erdi.

usaksportifavrupamac4

Uşak Sportif Son Bölümde Coştu

Dördüncü periyota fırtına gibi başlayan Muratbey Uşak Sportif’i adeta sırtlayan Shaquielle O’neal MCKıssıc ve Mark Steven Lyons ile maça ağırlığını iyice koydu. Son bir dakikaya 69-68 yenik giren temsilcimiz, Lyons ile bulduğu üç sayı ile öne geçti. Yaptığı hücumdan boş dönen Ventspils’ e karşı bir üç sayı daha bulan Muratbey Uşak Sportif, maçı 74-69 kazanarak FIBA Şampiyonlar Ligindeki ilk galibiyetini aldı. Maç sonunda büyük sevinç yaşayan taraftarlar ile takım karşılıklı tezahürat yaparak galibiyeti kutladı.

usaksportifavrupamac1

Salon: Uşak Üniversitesi Spor Salonu

Hakemler: Panagiotis Anastopoulos(Yun), Boris Krejic(Slo), Mehdi Difallah (Fra) Komisyon: Mehmet Celal Arisan (Tur)

Muratbey Uşak Sportif: Mesut Ademoğlu, Ali Berent Kavaklıoğlu, Berkay Candan, Roland Freımanis*, Özcan Sürücü, Mark Lyons*, Görkem Sönmez, İsmail Hakan Demirel, Shaquielle O’neal MCKıssıc, Darryl Monroe, Ozan Bulkaz (Koç)

Ventspils BK: Toms Leımans, Willie Deane, Maris Zıedıns, Richards Lomazs, Cheikh Mbodj, Kristaps Janıcenoks, Artis Ate, Aigars Skele,Ronalds Zakis, Richards Kuksiks, Folarin Campbell, Karlis Muiznieks (Koç)

Maçın En İyileri

Muratbey Uşak’ ta Shaquielle O’neal MCKıssıc 26 sayı ve 10 ribound Mark Lyons ise 10 Asistle oynadı. Ventspils BK ‘da, Aigars Skele 13 sayıyla oynarken, Ronalds Zakis 8 ribaund, Willie Deane 7 asist ile takımının en başarılı isimleri oldu.

Haber: Erman Baycan
Fotoğraflar: Emre Mert Önal

Göz Atın...

İşçinin Emekçinin Bayramı “1 Mayıs”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Uşak’ta coşku ile kutlandı. Kutlamaların ilk adresi eski belediye …